Punkt Widzenia

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

  • „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…”
    „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…” „SweeTea”- dla duszy, sklepy – dla biznesu Podczas rozmowy ze Switłaną Nowakowską - bizneswoman ze stolicy Polski, przypomniałem sobie melodię „Pociąg do Warszawy”. W latach…

Poradnik

iYouthFacebook

 
środa, 11 grudzień 2013 16:55

Akcja solidarności z protestującymi na Ukrainie

W nocy z piątku na sobotę w Kijowie przemocą rozpędzono pokojową demonstrację opowiadającą się za stowarzyszeniem z UE. Chcemy wyrazić solidarność z protestującymi i sprzeciw przeciwko stosowaniu przemocy wobec osób korzystających z prawa do zgromadzeń.

Spotykamy się w tygodniu o 18:00 pod Ambasadą Ukrainy w al. Szucha! 

Pikieta ma charakter pokojowy i organizowana jest przez społeczny komitet „Ukraina za UE”. Prosimy o zapoznanie się z zasadami udziału.

Kontakt dla mediów - Marek, 602-273-002

 
Zaloguj się, by skomentować

 

 

Kultura i Sport

  • „Pojechałem uczyć się walczyć, a okazało się, że nauczyłem się żyć”
    „Pojechałem uczyć się walczyć, a okazało się, że nauczyłem się żyć” Kilka lat temu dwóch młodych Ukraińców z Podlasia – Michał Gawryluk oraz Eliasz Sidoruk zainteresowali się bojowym hopakiem. Po pobycie na seminariach w Ukrainie chłopaki zaczęli uczyć hopaka w Polsce. O swym nietypowym zainteresowaniu, stanie obecnym oraz perspektywach rozwoju ukraińskiej sztuki walki w Polsce opowiada Eliasz Sidoruk, który prowadzi treningi…

Blogi

  • Św. P. Bohdana Solchanyka
    Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja