Punkt Widzenia

 • Jak rozwiązać konflikt na Ukrainie?
  Jak rozwiązać konflikt na Ukrainie? Cały świat jest w szoku po po katastrofie malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w Ukrainie. Zgineli wszyscy: 280 pasażerów i 15 człownków załogi.

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

 • „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…”
  „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…” „SweeTea”- dla duszy, sklepy – dla biznesu Podczas rozmowy ze Switłaną Nowakowską - bizneswoman ze stolicy Polski, przypomniałem sobie melodię „Pociąg do Warszawy”. W latach…

iYouthFacebook

 
piątek, 28 luty 2014 00:30

Paczka „Dla Ukrainy”

Poczta Polska rozpoczęła akcje – paczka „Dla Ukrainy.” Do końca marca paczki z takim dopiskiem będzie można wysyłać za darmo.

Ważne by paczka nie przekraczała 20 kg oraz była adresowana do konkretnej osoby prywatnej. Nawet jeśli adresatem jest organizacja pozarządowa czy religijna, trzeba wskazać osobę fizyczną, na przykład pracownika tej organizacji – wynika to z międzynarodowych przepisów celnych. Organizacje pozarządowe podkreślają, że warto koordynować co powinny zawierać paczki oraz do kogo je adresować – ministerstwo będzie o tym informować.

Zaloguj się, by skomentować

 

Kultura i Sport

Blogi

 • Św. P. Bohdana Solchanyka
  Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja

 • Szkolenie ,,Prawa i obowiązki cudzoziemców w Polsce’’
  Szkolenie ,,Prawa i obowiązki cudzoziemców w Polsce’’

  Międzynarodowa  Organizacja  ds.  Migracji  (IOM)  oraz  Urząd  ds.  Cudzoziemców  serdecznie zapraszają  na  szkolenie  ,,Prawa  i  obowiązki  cudzoziemców  w  Polsce’’,  które  odbędzie  się  27 sierpnia 2014 roku i jest skierowane do pracowników oraz członków organizacji pozarządowych. 

  Czytaj dalej...

Poradnik