Punkt Widzenia

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

  • „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…”
    „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…” „SweeTea”- dla duszy, sklepy – dla biznesu Podczas rozmowy ze Switłaną Nowakowską - bizneswoman ze stolicy Polski, przypomniałem sobie melodię „Pociąg do Warszawy”. W latach…

Poradnik

iYouthFacebook

 
piątek, 28 luty 2014 00:30

Paczka „Dla Ukrainy”

Poczta Polska rozpoczęła akcje – paczka „Dla Ukrainy.” Do końca marca paczki z takim dopiskiem będzie można wysyłać za darmo.

Ważne by paczka nie przekraczała 20 kg oraz była adresowana do konkretnej osoby prywatnej. Nawet jeśli adresatem jest organizacja pozarządowa czy religijna, trzeba wskazać osobę fizyczną, na przykład pracownika tej organizacji – wynika to z międzynarodowych przepisów celnych. Organizacje pozarządowe podkreślają, że warto koordynować co powinny zawierać paczki oraz do kogo je adresować – ministerstwo będzie o tym informować.

Zaloguj się, by skomentować

 

 

Kultura i Sport

  • „Pojechałem uczyć się walczyć, a okazało się, że nauczyłem się żyć”
    „Pojechałem uczyć się walczyć, a okazało się, że nauczyłem się żyć” Kilka lat temu dwóch młodych Ukraińców z Podlasia – Michał Gawryluk oraz Eliasz Sidoruk zainteresowali się bojowym hopakiem. Po pobycie na seminariach w Ukrainie chłopaki zaczęli uczyć hopaka w Polsce. O swym nietypowym zainteresowaniu, stanie obecnym oraz perspektywach rozwoju ukraińskiej sztuki walki w Polsce opowiada Eliasz Sidoruk, który prowadzi treningi…

Blogi

  • Św. P. Bohdana Solchanyka
    Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja