Punkt Widzenia

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

Poradnik

iYouthFacebook

 

piątek, 28 luty 2014 00:30

Paczka „Dla Ukrainy”

Poczta Polska rozpoczęła akcje – paczka „Dla Ukrainy.” Do końca marca paczki z takim dopiskiem będzie można wysyłać za darmo.

Ważne by paczka nie przekraczała 20 kg oraz była adresowana do konkretnej osoby prywatnej. Nawet jeśli adresatem jest organizacja pozarządowa czy religijna, trzeba wskazać osobę fizyczną, na przykład pracownika tej organizacji – wynika to z międzynarodowych przepisów celnych. Organizacje pozarządowe podkreślają, że warto koordynować co powinny zawierać paczki oraz do kogo je adresować – ministerstwo będzie o tym informować.

Zaloguj się, by skomentować

 

 

Kultura i Sport

  • UEFA chce oddać Krym
    UEFA chce oddać Krym 20 listopada prezydent UEFA Michele Platini przyleciał do Kijowa, aby spotkać się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko. Cel spotkania skłonienie Ukrainy do tego, aby nie stała na przeszkodzie rozwoju krymskiego futbolu i uznała krymskie kluby, które występują w rosyjskiej lidze.

Blogi

  • Św. P. Bohdana Solchanyka
    Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja