Punkt Widzenia

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

 • „Wyrastałyśmy w takiej atmosferze”
  „Wyrastałyśmy w takiej atmosferze” W poprzednich numerach czasopisma prezentowaliśmy, między innymi, najciekawsze wydarzenia kulturalne ukraińskiej mniejszości, jej media oraz zespoły. Jednak, zawsze najbardziej interesujący są ludzie – bez nich…

Poradnik

iYouthFacebook

 

piątek, 28 luty 2014 00:30

Paczka „Dla Ukrainy”

Poczta Polska rozpoczęła akcje – paczka „Dla Ukrainy.” Do końca marca paczki z takim dopiskiem będzie można wysyłać za darmo.

Ważne by paczka nie przekraczała 20 kg oraz była adresowana do konkretnej osoby prywatnej. Nawet jeśli adresatem jest organizacja pozarządowa czy religijna, trzeba wskazać osobę fizyczną, na przykład pracownika tej organizacji – wynika to z międzynarodowych przepisów celnych. Organizacje pozarządowe podkreślają, że warto koordynować co powinny zawierać paczki oraz do kogo je adresować – ministerstwo będzie o tym informować.

Zaloguj się, by skomentować

 

 

Ostatnie artykuły

Kultura i Sport

 • UEFA chce oddać Krym
  UEFA chce oddać Krym 20 listopada prezydent UEFA Michele Platini przyleciał do Kijowa, aby spotkać się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko. Cel spotkania skłonienie Ukrainy do tego, aby nie stała na przeszkodzie rozwoju krymskiego futbolu i uznała krymskie kluby, które występują w rosyjskiej lidze.

Blogi

 • Św. P. Bohdana Solchanyka
  Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja

 • Wschodnia Szkoła Zimowa 2015 - nabór

  Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza nabór na Wschodnią Szkolę Zimową 2015  dla studentów ostatniego roku studiów humanistycznych, którzy nie przekroczyli 25 roku zycia, przygotowujacych prace magisterskie (dyplomowe) z zakresu historii i współczesnosci Europy Srodkowej i Wschodniej (historia, politologia, stosunki miedzynarodowe, socjologia, filologia, literatura, kulturoznawstwo, etnologia, geografia, prawo, ekonomia).

  WARSZAWA - WROCŁAW: 1- 14 MARCA 2015 r.

  WYKŁADY

  SEMINARIA

  SPOTKANIA

  DWA PIĘKNE MIASTA


  Termin zgłaszania sie do udziału w Szkole upływa 20 stycznia 2015 r.

  Wszelkie pytania prosze kierowac na adres: wsl.studium@uw.edu.pl

   

  FOLDER INFORMACYJNY