Punkt Widzenia

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

 • Kwestia migrantów na Soborze UKGK w Polsce
  Kwestia migrantów na Soborze UKGK w Polsce Na początku października w Przemyślu odbył się II Sobór Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Polsce (poprzedni odbył się w 2003 roku). Stu biorących w nim udział…

Poradnik

iYouthFacebook

 
piątek, 28 luty 2014 00:30

Paczka „Dla Ukrainy”

Poczta Polska rozpoczęła akcje – paczka „Dla Ukrainy.” Do końca marca paczki z takim dopiskiem będzie można wysyłać za darmo.

Ważne by paczka nie przekraczała 20 kg oraz była adresowana do konkretnej osoby prywatnej. Nawet jeśli adresatem jest organizacja pozarządowa czy religijna, trzeba wskazać osobę fizyczną, na przykład pracownika tej organizacji – wynika to z międzynarodowych przepisów celnych. Organizacje pozarządowe podkreślają, że warto koordynować co powinny zawierać paczki oraz do kogo je adresować – ministerstwo będzie o tym informować.

Zaloguj się, by skomentować

 

 

Kultura i Sport

 • Polak strzela dla FK „Dynamo”
  Polak strzela dla FK „Dynamo” Można go zobaczyć nie tylko w ukraińskiej Pierwszej Lidze, ale także na meczach Pucharu Ukrainy oraz w Lidze Europejskiej. Gole zaczął strzelać polski piłkarz klubu „Dynamo” Kijów Łukasz Teodorczyk. 

Blogi

 • Św. P. Bohdana Solchanyka
  Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja

 • Wschodnia Szkoła Zimowa 2015 - nabór

  Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza nabór na Wschodnią Szkolę Zimową 2015  dla studentów ostatniego roku studiów humanistycznych, którzy nie przekroczyli 25 roku zycia, przygotowujacych prace magisterskie (dyplomowe) z zakresu historii i współczesnosci Europy Srodkowej i Wschodniej (historia, politologia, stosunki miedzynarodowe, socjologia, filologia, literatura, kulturoznawstwo, etnologia, geografia, prawo, ekonomia).

  WARSZAWA - WROCŁAW: 1- 14 MARCA 2015 r.

  WYKŁADY

  SEMINARIA

  SPOTKANIA

  DWA PIĘKNE MIASTA


  Termin zgłaszania sie do udziału w Szkole upływa 20 stycznia 2015 r.

  Wszelkie pytania prosze kierowac na adres: wsl.studium@uw.edu.pl

   

  FOLDER INFORMACYJNY

Archiwum