Punkt Widzenia

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

Poradnik

iYouthFacebook

 

piątek, 28 luty 2014 00:30

Paczka „Dla Ukrainy”

Poczta Polska rozpoczęła akcje – paczka „Dla Ukrainy.” Do końca marca paczki z takim dopiskiem będzie można wysyłać za darmo.

Ważne by paczka nie przekraczała 20 kg oraz była adresowana do konkretnej osoby prywatnej. Nawet jeśli adresatem jest organizacja pozarządowa czy religijna, trzeba wskazać osobę fizyczną, na przykład pracownika tej organizacji – wynika to z międzynarodowych przepisów celnych. Organizacje pozarządowe podkreślają, że warto koordynować co powinny zawierać paczki oraz do kogo je adresować – ministerstwo będzie o tym informować.

Zaloguj się, by skomentować

 

 

Kultura i Sport

  • Ukraińska poezja w warszawskim metro
    Ukraińska poezja w warszawskim metro „Ostrożnie, drzwi się zamykają. Następca stacja – Plac Kontraktowy. Można wyjść, ale to nie jest wyjście…” – dostrzegam strofy wiersza Andrija Lubky na szybie wagonu metro. Mimowolnie przypominam  sobie, że jestem w Warszawie, i że to warszawskie metro. Ale skąd tu ukraińska poezja? 

Blogi

  • Św. P. Bohdana Solchanyka
    Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja