Punkt Widzenia

 • Jak rozwiązać konflikt na Ukrainie?
  Jak rozwiązać konflikt na Ukrainie? Cały świat jest w szoku po po katastrofie malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w Ukrainie. Zgineli wszyscy: 280 pasażerów i 15 człownków załogi.

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

 • „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…”
  „Kocham, kochany, Kijów i Warszawę…” „SweeTea”- dla duszy, sklepy – dla biznesu Podczas rozmowy ze Switłaną Nowakowską - bizneswoman ze stolicy Polski, przypomniałem sobie melodię „Pociąg do Warszawy”. W latach…

Poradnik

iYouthFacebook

 
czwartek, 20 luty 2014 18:36

ws Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy

Informacja od Magdeleny Wojno z Urzędu M.St. Warszawy:

Szanowni Państwo,

w związku ze spodziewanym wzrostem obywateli Ukrainy ubiegających się o status uchodźcy w Polsce, Urząd m.st. Warszawy we współpracy z Wojewodą Mazowieckim, Urzędem ds. Cudzoziemców oraz organizacjami pozarządowymi zamierza otworzyć Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy.

 

W ramach tego punktu będą udzielane podstawowe informacje związane z pobytem w Polsce (uregulowanie pobytu, pomoc medyczna, pomoc socjalna, lokalowa) oraz informacje dotyczące wsparcia oferowanego przez organizacje pozarządowe w ramach ich działalności prowadzonej we własnych siedzibach. Ponadto planowane jest uruchomienie poradnictwa prawnego, dystrybucja materiałów informacyjnych oraz inne działania, które mogą stanowiące odpowiedź na bieżące wyzwania. Kluczowym wyzwaniem będzie zapewnienie Ukraińcom kompleksowej informacji w języku ojczystym.

Punkt będzie otwarty każdego dnia tygodnia w godzinach od 8.00 do 18.00. Znajdować się będzie w łatwo dostępnym komunikacyjnie punkcie Warszawy, tj. w lokalu przy ul. Nowy Świat 63. Dodatkowo zostanie udostępniony specjalny numer tel. oraz numer alarmowy Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Mazowieckiego (te rozmowy będą przekierowywane do Centrum Informacyjnego)

W związku z powyższym, zwracam się do wszystkich z ogromną prośbą o włączenie się w tę inicjatywę zarówno poprzez działania w siedzibie Centrum, jak i działania w ramach realizowanych projektów lub inicjatywy podejmowane ad hoc.

Formy wsparcia:

· poradnictwo prawne - dyżury w Centrum lub w siedzibie organizacji (kontakt osobisty lub telefoniczny)

· poradnictwo psychologiczne - dyżury w Centrum lub w siedzibie organizacji (kontakt osobisty lub telefoniczny)

· tłumacz - dyżury w Centrum Informacyjnym lub Centrum Zarządzania Kryzysowego

· materiały informacyjne – dystrybucja w Centrum Informacyjnym (broszury, ulotki, poradniki w języku ukraińskim, opcjonalnie rosyjskim lub angielskim).

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel. 600 422 577

Zaloguj się, by skomentować

 

Kultura i Sport

 • „Pojechałem uczyć się walczyć, a okazało się, że nauczyłem się żyć”
  „Pojechałem uczyć się walczyć, a okazało się, że nauczyłem się żyć” Kilka lat temu dwóch młodych Ukraińców z Podlasia – Michał Gawryluk oraz Eliasz Sidoruk zainteresowali się bojowym hopakiem. Po pobycie na seminariach w Ukrainie chłopaki zaczęli uczyć hopaka w Polsce. O swym nietypowym zainteresowaniu, stanie obecnym oraz perspektywach rozwoju ukraińskiej sztuki walki w Polsce opowiada Eliasz Sidoruk, który prowadzi treningi…

Blogi

 • Św. P. Bohdana Solchanyka
  Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja