Punkt Widzenia

Nasze sprawy

Ukraińcy w Polsce

  • VII Zjazd Związku Ukraińców w Polsce
    VII Zjazd Związku Ukraińców w Polsce Określenie priorytetów działalności, wybory władz oraz przyjęcie uchwał w sprawie Ukrainy – to główne problemy, którym zajmowali się delegaci VII Zjazdu Związku Ukraińców w Polsce.

Poradnik

iYouthFacebook

 
czwartek, 20 luty 2014 18:36

ws Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy

Informacja od Magdeleny Wojno z Urzędu M.St. Warszawy:

Szanowni Państwo,

w związku ze spodziewanym wzrostem obywateli Ukrainy ubiegających się o status uchodźcy w Polsce, Urząd m.st. Warszawy we współpracy z Wojewodą Mazowieckim, Urzędem ds. Cudzoziemców oraz organizacjami pozarządowymi zamierza otworzyć Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy.

 

W ramach tego punktu będą udzielane podstawowe informacje związane z pobytem w Polsce (uregulowanie pobytu, pomoc medyczna, pomoc socjalna, lokalowa) oraz informacje dotyczące wsparcia oferowanego przez organizacje pozarządowe w ramach ich działalności prowadzonej we własnych siedzibach. Ponadto planowane jest uruchomienie poradnictwa prawnego, dystrybucja materiałów informacyjnych oraz inne działania, które mogą stanowiące odpowiedź na bieżące wyzwania. Kluczowym wyzwaniem będzie zapewnienie Ukraińcom kompleksowej informacji w języku ojczystym.

Punkt będzie otwarty każdego dnia tygodnia w godzinach od 8.00 do 18.00. Znajdować się będzie w łatwo dostępnym komunikacyjnie punkcie Warszawy, tj. w lokalu przy ul. Nowy Świat 63. Dodatkowo zostanie udostępniony specjalny numer tel. oraz numer alarmowy Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Mazowieckiego (te rozmowy będą przekierowywane do Centrum Informacyjnego)

W związku z powyższym, zwracam się do wszystkich z ogromną prośbą o włączenie się w tę inicjatywę zarówno poprzez działania w siedzibie Centrum, jak i działania w ramach realizowanych projektów lub inicjatywy podejmowane ad hoc.

Formy wsparcia:

· poradnictwo prawne - dyżury w Centrum lub w siedzibie organizacji (kontakt osobisty lub telefoniczny)

· poradnictwo psychologiczne - dyżury w Centrum lub w siedzibie organizacji (kontakt osobisty lub telefoniczny)

· tłumacz - dyżury w Centrum Informacyjnym lub Centrum Zarządzania Kryzysowego

· materiały informacyjne – dystrybucja w Centrum Informacyjnym (broszury, ulotki, poradniki w języku ukraińskim, opcjonalnie rosyjskim lub angielskim).

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel. 600 422 577

Zaloguj się, by skomentować

 

 

Kultura i Sport

Blogi

  • Św. P. Bohdana Solchanyka
    Św. P. Bohdana Solchanyka 20 lutego na Majdanie Niepodległości w Kijowie od kuli snajpera zginął mój przyjaciel, doktorant Szkoły Nauk Społecznych, wykładowca Ukrainskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Bohdan Solchanyk.

Edukacja

Archiwum